Hortenzie není jen ženské jméno

By in
1206
Hortenzie není jen ženské jméno

Na světě existuje nespočet druhů květin, které můžeme vhodně kombinovat s ostatními a vznikne tak dokonalá kytice k narozeninám pro babičku nebo svatební kytice pro naši nejdražší polovičku. Jako vhodnou se samozřejmě jeví královna květin růže, ale do popředí vstupují i jiné druhy květin, které kdysi nebyly tak populární. Patří sem pivoňka, tulipán, frézie a hortenzie. Právě ta poslední zmiňovaná se těší velké oblibě a stále častěji ji můžeme vidět jako součást svatební kytice. Od jara do podzimu má hortenzie nádherné romantické květy, které mají kulovité luxusní květy a jemné aroma. Tyto velkolepé květiny jako by byly speciálně vytvořeny právě pro svatební kytice. Jsou dokonale kombinovány s růžemi, pivoňkami, orchidejemi a slouží také jako příslušenství pro svatební šaty nebo jinou výzdobu. Všichni profesionální floristé, například z Květinářství – Kladno, nám jistě dají za pravdu, že hortenzie označuje skromnost, pravdivost, víru a naději. Nezbytné vlastnosti pro dívku, která vstupuje do rodinného života, slibující rovněž věrnost svému budoucímu partnerovi.

Nevěsty a svatební květinářství milují hortenzie pro bohaté barevné odstíny. Kromě klasické bílé, můžeme obdivovat světle modré, světle zelené, světle růžové nebo fialové květy, ale na své si přijdou i milovníci bohatých světlých barev, které mají barevné květenství – žluté, modré, fialové, karmínové, šeříkové.

Takže pokud bychom chtěli originální svatební kytici nebo dokonalou kytici k narozeninám, můžeme si nechat svázat nádherně barevnou kytici hortenzií a to třeba v kombinaci s růžemi nebo dnes velmi oblíbenými pivoňkami. V Květinářství – Kladno nám jistě velmi rádi poradí, jaká kombinace květin je vhodná pro danou příležitost.

A co se týká hortenzií, tak v Japonsku, odkud tato květina pochází, se předpokládá, že symbolizuje chlad a lhostejnost. Kdežto v evropské tradici hortenzie symbolizuje právě skromnost, naději, víru a poctivost. Nicméně, bez ohledu na symbolické významy přisuzované hortenzii, nemají vliv na dokonalou nádhernou krásu jejich barev.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *